Huviringid

Huviring on oma olemuselt vaba koos olemise ja töötamise vorm – see ongi see aeg ja ruum, kus saate enda huve arendada sellisel viisil, mis teile mugav on. Näiteks saate bändis harjutada covereid ja tutvustada üksteisele oma loomingut ja kohtuda mõnel korral ilma juhendajatagi.   
 
Huviringides osalemine on tasuta, kuid materjalide ja külastuste eest tasub õpilane ise.   
 
Lisaküsimuste korral pöördu palun kogukonnajuhi Laura Tootsi poole (ekool, Teams või ruum 138). 

Juhendaja: Britta Kaukver 
Ruum: Pelgulinna Gümnaasium (aadressil Mulla 7)  
Aeg: T ja N, kell 16.30-18.00 (90 min) 
Kohtumiste tihedus: 2x nädalas 
Algus: 3. oktoober 
 
Rahvatantsuringiga kaasneb mõnusalt võimalusi esinemisteks, ühisüritusteks ning seltskondlikeks koosviibimisteks. Uued osalejad on oodatud veel 2023. aasta lõpuni! Eriti on oodatud noormehed. Järgmine aasta saab olema ettevalmistusaasta 2025. a tantsupeoks.  
 
See on ainus ring, mis toimub esialgu majast väljas – Pelgulinna Gümnaasiumis (aadressil Mulla 7) ehk vaid 15 minuti jalutuskäigu kaugusel. Loodetavasti tekib sellest ringist Pelgu ja PERGisegarühm, mis hakkab harjutama ja esinema mõlemas koolimajas.  

Juhendaja: Eva Lisa Markus 
Ruum: 316 
Aeg: K, kell 16.30-17.30 (60 min) 
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas  
Algus: 4. oktoober

Juhendaja: Eva Lisa Markus 
Ruum: 316 
Aeg: N, kell 15.30-16.30 (60 min) 
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas  
Algus: 5. oktoober

Juhendaja: Maili Tirel 
Ruum: 310 
Aeg: E, kell 16:30-17:40 (70 minutit)  
Kohtumiste tihedus: 2x kuus (üle nädala)  
Algus: 9. oktoober 
 
Ring on mõeldud neile, kes soovivad läbi loovtegevuste saada iseendaga paremaks sõbraks või õppida iseennast paremini tundma. Ringis kasutame kunsti, käsitöö, tantsu ja liikumise tehnikaid, kuid osalemine ei eelda nendega eelnevat kokkupuudet. 
 

Juhendaja: Priit Dello  
Ruum: Võimla
Aeg: E, kell 16.30-17.40 (70 minutit) 
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas 
Algus: 9. oktoober 
 
Oodatud kõik huvilised – nii poisid kui tüdrukud. Alustame korra nädalas lihtsamate enesekaitse oskustega. Kukkumised, haaretest vabanemised, käe- ja jalalöögid, erinevad koordinatsiooniharjutused. Lihtsamad, käepärased enesekaitsevahendid. Lisaks üldteadmised erinevatest võitluskunstidest, nende erinevustest ja sarnasustest. Kursus lõpeb jõuluvaheajaga, peale mida on harjutajal võimalus valida endale sobiv stiil või klubi. Huvi korral jätkuvad treeningud PERGis ka edaspidi. Rühma on oodatud kuni 18 osalejat. 

Juhendaja: Priit Dello  
Ruum: Võimla 
Aeg: T, kell 16.30-17.40 (70 minutit)  
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas 
Algus: 10. oktoober 
 
Oodatud on kõik noored, poisid ja tüdrukud, kes soovivad koos mängida. Erinevate pallimängude praktiline tutvustus. Alustame võrkpalliga ning mängime läbi võrkpalli põhitõed. Olema saab olema kaks väljakut. Ja ei puudu ka ÜKE osa.

Juhendaja: õpetaja Kadi Kriit ja õpilane Marie Sinivee 
Ruum: Kunstiklass 
Aeg: K, 16.30-18.00 (90 minutit)  
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas 
Algus: 11. oktoober 
 
Ringi eesmärk on arendada õpilaste loovust ja oskusi ning panna alus kooli kunstiüritustele ja kunstihuvilistest koosnevale kogukonnale.

Juhendajad: Maili Tirel ja Jaak Juske 
Ruum: Aatriumi astmestik 
Aeg: E, 16.30-17.40 (70 minutit)  
Kohtumiste tihedus: 1x kuus 
Algus: 16. oktoober 
 
Too oma mälu mängima! Pane kokku maksimaalselt 5-liikmeline tiim, kellega oma olemasolevaid teadmisi näidata ning mängu käigus uusi saada.

Juhendaja: Eliise Künnis 
Ruum: Õpikeskus 
Aeg: T, 16.30-18.00 (90 minutit) 
Kohtumiste tihedus: 1x kuus  
Algus: 31. oktoober  
 
Õpetajad ja õpilased jagavad valitud raamatu lugemiselamusi ning laiemalt teadmisi ja kogemusi seoses kirjandusega. Igaüks loeb!  

Juhendaja: Kaur Terep 
Ruum: 232 
Aeg: N, kell 15.30-16.40  (70 minutit)  
Kohtumiste tihedus: 1x nädalas 
Algus: 16. november 
 
Bändis mängitakse covereid ja soovi korral ka õpilaste omaloomingut. Õpitakse selgeks instrumentide baas ning igaüks saab vastavalt oma soovidele ja oskustele mängida ja areneda.

Juhendaja: Erko Sild

Ruum: 214 & 215 (II korruse auditoorium)

Aeg: K, 16.25-18.00

Alguskuupäev: 20. märts 2024

Kohtumiste tihedus: 1x nädalas

Rühma suurus 12-25 õpilast.

 

Sisututvustus: Huviring on suunatud noortele, kes on huvitatud füüsilisest eneseväljendusest ja improvisatsioonist. Neile, kelle huvi on tants/lavastamine/näitlemine/töö noortega/õpetamine. Selle huviringi raames töötame grupi tunnetamisega, hääle & hingamisega, füüsilise liikuvusega ning keha võimaluste avastamisega. Töö käib mängides, arendades ja mõtestades tuntud ja seni tundmatuid mänge ning sissevaateid kundalin ja shadow joogasse. Osalemiseks on oluline huvi ja tahe õppida omas keha ja oskusi kasutama. Eelnev kogemus ei ole vajalik – uusi asju proovides saame me kogemusi.

 

Juhendaja Erko Sild lõpetas 2023. aastal TÜ Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala. Ta on hetkel Viljandis TEMUFI noortestuudios juhendaja.

Add Your Heading Text Here