Koolimaja

Meie õppehoone valmis 2023. aasta augustis ja tegu on suurima puitehitisega Eestis. Koolimaja loomisel on silmas peetud jätkusuutliku arhitektuuri põhimõtteid, gümnaasiumiõpilase vajadusi ja inimeste heaolu.

 

Meie fuajees, aulas ja raamatukogus kasvavad päris puud, olemas on loodusteaduste laborid, kunsti- ja muusikaklass, projektitööklassid ja suuremad auditooriumid, sportimiseks on koolimajas nii võimla, jõusaal kui ka joogasaal. Koolis on piisavalt ruumi nii koostööks kui ka üksi eraldumiseks. Koolimaja ümbritseb kogukonnale avatud park koos näituste ala, välijõusaali, palliplatsi ning 360-kohalise rattaparklaga.

Pelgulinna riigigümnaasiumi õppehoone võitis 2023. aastal nii aasta puitehitise kui ka kultuurkapitali arhitektuuripreemia. Vaata saadet preemia pälvinud koolihoonest siit.

 

Õppehoone on valminud arhitektuuribüroo Arhitekt Must ideekavandi “Seitse venda” järgi, mille autoriteks on Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Laurimäe, Karoliine Kuus ja Kaire Koidu. Sisearhitektideks olid Tarmo Piirmets ja Anni Leo (Pink) ja maastikuarhitektuuri lõid Kino maastikuarhitektid Mirko Traks, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talvistu, Juhan Teppart, Karin Bachmann ning Katariina Lepiku. Koolimaja ehitas Merko Ehitus Eesti.

 

Pelgulinna riigigümnaasiumi ehitust on rahastatud riigieelarvelistest ja Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Add Your Heading Text Here