Meie kool

PERG on puhas gümnaasium.

Meie juures õpivad ainult 10.-12. klasside õpilased. Meie õppekava, koolikultuur ja õpikeskkond on disainitud just gümnaasiumiealise õpilase vajadusi silmas pidades.


PERGis saab iga õpilane disainida oma õpitee.

Pakume laiapõhjalist gümnaasiumiharidust ja meie juures saab soovi korral süvitsi minna nii reaalias, sotsiaalias kui ka humanitaarias või eri valdkondi põimida. Iga õpilane valib igal aastal ühe valikmooduli ja kuni neli valikkursust. Valikmoodulid katavad kõiki suundi alates inseneeriast ja programmeerimisest psühholoogia ning teatrini. Täpsemalt loe meie valikmoodulite kohta siit.


PERGis õpib igaüks, kuidas lahendada suure ühiskondliku mõjuga väljakutseid.

Meie fookuses on küsimus, kuidas lahendada suure mõjuga ühiskondlikke probleeme. Keskendume keskkonna- ja kliimateemadele ning tugeva demokraatliku Eesti ning kodanikuühiskonna loomisele. PERGi õppekavas on suurtele väljakutsetele keskenduvad maailmahariduse kursused ning enesejuhtimise kursused. Õpime, kuidas teha koostööd ja kuidas mõjutada protsesse, mis meid kõiki nagunii mõjutavad. Usume, et meil on mõju.


PERGis on igaühel mõju.

Meie juures saad luua päris uut kooli – nii õpilase kui ka õpetajana. Meie õppekava ja kultuurielu on pidevas muutumises ja paljud traditsioonid on alles tekkimas. Meie juures õpivad ja töötavad inimesed, kes ei karda võtta vastutust, kes ei karda olla teerajajad.


PERGis on inimesed hoitud.

Usume, et sügav õppimine algab headest ja usalduslikest suhetest. Iga PERGi õpilase arengut toetab mentor ja vajadusel ka õpilasnõustaja või psühholoog. PERGi töötajaid toetab heaolu juht, igal teisipäeval toimuvad terviseteisipäevad, igal töötajal on lisaks põhipuhkusele võimalik võtta kuni kolm tervisepäeva aastas. 


PERGi õpi- ja töökeskkond on tõeliselt inspireeriv ja toetav.

Meie koolimaja on Eesti suurim puitehitis ja võitnud mitmeid arhitektuuriauhindu. Meie koolis on suurepärased võimalused koostööks, aga ka mõnusad pesad üksi olemiseks. Koolimaja ümbritseb kogukonnale avatud pargiala koos sportimisvõimaluste, kasvuhoonete ja õuesõppepaviljonidega.

Add Your Heading Text Here