Maailmaharidus
Pelgulinna riigigümnaasiumi missiooniks on olla maailmahariduse edendaja ja eestkõneleja Eesti haridusmaastikul. Maailmaharidus PERGis laieneb õppekavast kooli kultuuriellu ning väljapoolegi – kogukonnatöösse ja tegevustesse partneritega.
PERG on valmis koostööks ja mõttevahetusteks maailmahariduse teemadel. Ühendust saab võtta meie kogukonnajuhiga aadressil laura.toots@perg.ee.
Maailmaharidus PERGis
Maailmahariduse moodul on meie õppekava osa ning koosneb kolmest kursusest: demokraatia, kliima- ja keskkond ning nurjatud probleemid. Need kõik kannavad endas PERGi väärtuseid ja fookust. Mitte ainult ei saa kõik G1 õpilased teadlikuks enda võimalustest ja jõust olla muutuste tooja, vaid ka kogevad, et neil ongi mõju. Maailmahariduse ained on nagu Tallinna linn – need ei saa kunagi „valmis“. Igal õppeaastal, isegi igal trimestril lisandub midagi uut nii teemadesse, kui ka õppemeetoditesse. Maailmahariduse mooduli juures on oluline, et õpiväljund on praktiline. Igal aastal loovad kutsuvad õpilased ellu just neile olulisi maailmaharidusega seotud projekte, olgu need siis petitsioonid, õppematerjalid endast noorematele, taaskasutusturu pidamine koolis või midagi hoopis muud. Kokkuvõtvalt annab maailmahariduse moodul meie õpilastele teadmised, oskused ja kogemuse, kuidas muuta maailma paremaks paigaks.
Mis on maailmaharidus?
PERGi hea partner ja maailmahariduse eestvedaja Eestis, MTÜ Mondo Maailmakool, kirjeldab maailmaharidust nii: „Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. See on õppimisprotsess, mis võimaldab meil jõuda probleemide teadvustamisest isikliku vastutuse ja teadliku tegutsemiseni ning sealt edasi rahvusvahelise koostöö ja jätkusuutliku inimarenguni. Maailmaharidus on meie mõistes nii maailmakodaniku-, keskkonna-, rahu- kui ka säästva arengu haridus. Erinevaid teemasid saab hästi lõimida kõigi õppeainetega ning interaktiivsed õppemeetodid teevad õppimisest kaasahaarava kogemuse, millel on ka tulemusi.“
Maailmaharidus õppetöös
Maailmahariduse projektid
Maailmahariduse projekte teevad G1 õpilased maailmahariduse mooduli raames. Esimene projekt toimub demokraatia kursuse jooksul, teine nurjatute probleemide kursuse raames. Projekte esitletakse kord aastas kevadel toimuval Maailmahariduse projektipäeval, kus esitletakse omapoolseid lahendusi suurtele ühiskondlikele, sotsiaalsetele ja keskkondlikele probleemidele.
Kogukonnapraktika
Kõik PERGi õpilased teevad gümnaasiumi jooksul vabatahtlikku tööd ehk kogukonnapraktikat, et avardada oma maailmapilti, saada aimu kodanikuaktiivsusest ning anda oma panus kogukonna või laiemalt ühiskonna hüvanguks.
Kogukonnapraktikast PERGis loe lähemalt SIIT .