Laupäeval, 1. aprillil toimusid esmakordselt Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumide ühiskatsed, kus kontrolliti õpilaste põhikoolitaseme teadmisi matemaatikas, loodusteadustes, eesti ja inglise keeles. Kokku sooritas katseid veidi alla 3000 õpilase. Katsed toimusid samaaegselt üle 40 haridusasutuses Tallinnas ja Harjumaal.  

Kuue riigigümnaasiumi – Viimsi, Saue, Tabasalu, Tõnismäe, Pelgulinna, Mustamäe – katsetele registreerunud pidid märkima oma esimese eelistuse ning ühiskatsete puhul vastutas iga kool oma esimese eelistuse õpilaste testipaikade ja -korralduse eest. Tallinna riigigümnaasiumide hallatavaid testipaiku oli kokku 21 ning neist kõik asusid Tallinnas. Katsed toimusid eksamiinfosüsteemi turvatud keskkonnas ning testi tegemiseks oli aega kolm tundi. Katsetega moodustunud pingerea alusel kutsutakse õpilased järgmisse vooru ehk sisseastumisvestlustele.  

Ühiskatsetele registreerunuid oli 3054, sealhulgas oli kandideerijaist ca 80% tallinlased, osa Harjumaalt, kuid huvilisi oli ka väljaspool Harjumaad. Kaugematest piirkondadest registreeruti katsetele näiteks Võrumaalt, Ida-Virumaalt ja saartelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Add Your Heading Text Here