13. aprillil allkirjastasid koostöölepingu Tallinna Ülikool ning kaks uut riigigümnaasiumit: Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasium. Koostöö käigus täiendab ülikool riigigümnaasiumide õppekava ja praktilist õppetööd ning õpilased saavad juurde võimalusi oma õpitee individuaalseks kujundamiseks ülikooliga koostöös pakutavate valikmoodulite ja –kursuste kaudu. 

Koostöö eesmärk on rikastada gümnaasiumiharidust, kaasates uute gümnaasiumide õppe- ja arendustöösse ülikooli õppejõude, üliõpilasi, doktorante ja tehnilisi võimalusi. Näiteks saavad Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumide õpilased sügisest võimaluse kasutada loodus- ja reaalainete õppes ülikooli laboreid ja praktikabaase. Lisaks panustab Tallinna Ülikool riigigümnaasiumide õppekavasse nii külalisloengute, praktikumide kui ka loodus- ja ühiskonnateaduste valikkursustega.

Pelgulinna riigigümnaasiumi koolijuhi Indrek Lillemägi sõnul on koostöö eesmärgiks sügav, teaduspõhine ja nüansitundlik õppimine. “Akadeemiline vaimsus on oluline osa Pelgulinna riigigümnaasiumi kultuurist ja olen kindel, et säärane koostöö avardab mõlema osapoole maailma,” lisas Lillemägi.Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik kommenteeris koostöö sõlmimist: “Ülikool on õpetlaste ja üliõpilaste kogukond, kus esimesed taotlevad teadmisi ja proovivad kokku panna nii adekvaatse pildi tegelikkuse aspektidest kui see teaduse vahenditega võimalik on, teised osalevad nende teadmiste hankimisel ja taotlemisel. Laiendame hea meelega seda kogukonda ka riigigümnaasiumitele, see aitab kaasa meie taotlusele uuendada Eesti haridust vastavalt 21. sajandi vajadustele.” 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Add Your Heading Text Here