Mai algul külastasime PERGi tiimiga kolleege Tabasalu Gümnaasiumis, kes tutvustasid kooli õppekorraldust, hoonet ning kooli rajamisega kaasnenud õnnestumisi ja väljakutseid.

Kogunesime Tabasalus kogu praeguse tiimiga ning inspireeriva päeva käigus said omavahel lähemalt tuttavaks nii juhttiimi liikmed kui ka aineõpetajad. Tuuri jooksul tutvusime Tabasalu Gümnaasiumi kogemusega kooli rajamisel ning kaasnenud õnnestumiste ja väljakutsetega, saime lähemalt näha hoone arhitektuuri ja sisukujundust ning kuulsime põhjalikumalt ka õppekorralduse ja kooli spetsiifika kohta. Päeva järel oli rõõm tõdeda, et riigigümnaasiumid teevad omavahel tõepoolest koostööd ning jagavad kogemusi, mis on suureks toeks ka uute koolide käimalükkajatele.

Tabasalu Gümnaasium on 2021. aastal riigi poolt rajatud kool Tabasalus, mis mõeldud samuti vaid gümnaasiumiastmele. Tabasalu Gümnaasiumis käib teadmiste omandamine koos eluliste näidetega töö-, teadus- ja ärielust. Nagu ka PERGis, pakutaks seal mitmeid valikaineid, et kujundada õpiteed vastavalt õpilaste individuaalsetele huvidele ja tulevikuplaanidele. Ka Tabasalu lähenemine on õppijakeskne ning tavapäraste klasside asemel tegutsetakse koolis mentorrühmades.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Add Your Heading Text Here