Õpilased käisid Helsingis õppereisil

Neljapäeval, 6. juunil korraldas PERG soome keele õpilastele õppekäigu Helsingisse, mille eesmärgiks oli soome keele harjutamine keelekeskkonnas. Päeva jooksul külastasid õpilased mitmeid kultuurilisi ja ajaloolisi paiku Helsingis.

 

Näiteks osalesid õpilased interaktiivses fotojahis, mis aitas neil linna paremini tundma õppida. Külastati ka kunstimuuseumit Ateneum, kus õpilased proovisid lihtsas soome keeles üksteisele kunstiteoseid kirjeldada. Lisaks külastati Helsingi uuenduslikku linnaraamatukogu Oodit, mis on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri ja mitmekesiste teenuste poolest. Päeva teises pooles said õpilased iseseisvalt uudistada kaasaegse kunsti muuseume Kiasma ja AmosRex, uurida loodusmuuseumi eksponaate või sõita praamiga Suomenlinna.

 

Päev Helsingis pakkus õpilastele häid võimalusi soome keele kasutamiseks nii poes ostlemisel kui söögikohas tellimisel. Tagasiside põhjal hindasid õpilased päeva kõrgelt, tunnistades, et see aitas tõsta nende motivatsiooni ja huvi soome keele vastu.

 

Õppekäik sai teoks tänu Soome Instituudi B-keele toetusele, mille eesmärk on toetada ja edendada soome keele õppimist ja õpetamist Eestis.

Add Your Heading Text Here