Õpilasfirmade asutajad jagasid oma kogemust inspiratsioonipäeval

Neljapäeval, 6. juunil toimus PERGis õpilasfirmade inspiratsioonipäev, kus tutvustati õpilasfirmade loomise protsessi ning kogemust jagasid erinevate õpilasfirmade loojad.

 

 

Esmalt kirjeldas õpilasfirma loomise faase ja erinevaid olulisi külgi PERGi uurimis- ja praktiliste tööde koordinaator Eliisa Sakaria, kes andis ülevaate erinevatest etappidest alates äriidee loomisest kuni likvideerimisetapi ja aruandluseni. Idee genereerimiseks soovitas ta mõelda toodetele-teenustele, mis lahendaksid kas oma, oma sõpruskonna või mõnd laiemat ühiskondlikku probleemi. Kindlasti tuleb õpilasfirma loomisel järgida eetika, autoriõiguste tavasid ning ka Terviseameti jm organisatsioonide nõudeid.

 

 

Seejärel arutleti paneeli vormis õpilasfirmade kogemuse ning selle käigus õpitu üle. Paneelis osalesid 2023. aastal loodud õpilasfirma Celys asutaja Carmen Tiffany Tuisk, 2024. aasta parima Eesti õpilasfirma asutaja Oliver Iida ning 2013. aasta Eesti ja Euroopa parima õpilasfirma Kolm Põrsakest asutajad Maarja Liiv ja Taavet Kutsar.

 

Arutlejate sõnul on õpilasfirma loomine kogemus, mis inspireerib ja käib kaasas veel hiljemgi. Firma asutamine paneb silmitsi seisma oma nõrkustega (näiteks juhi või tiimiliikmena), annab julguse alustada täiesti uut asja ning elulise kogemuse ellest, kuidas aasjad toimivad ja kuidas inimesteni jõuda. Lisaks on see panelistide sõnul andnud neile ka iseseisvust ning eduelamusel põhinevat enesekindlust ise midagi ette võtta. Panelistid julgustasid liedma ka uusi formaate ning mõtestama seda, milline õpilasfirma üldse olla võiks ning mida selle raames teha saab.

 

 

Add Your Heading Text Here