PERG käivitab rattakampaania “PERG veereb 2024” 

Pelgulinna riigigümnaasium korraldab aprillis sõbralikule linnaruumile keskenduva teemakuu, mille fookuses on elav linn, roheline koolitee ning liikumine värskes õhus. Selle raames kutsub PERG üles kõiki koolipere liikmeid igapäevaselt jalgratast kasutama. Lapsevanemaid, koostööpartnereid, põhjatallinlasi ja kooli sõpru kutsutakse koolile annetama oma seisma jäänud rattaid ja kinkima rattakiivreid ja –lukke.

 

Rattakampaanias osalemiseks:  

  • Liigu võimalusel jalgrattaga ja märgi teemaviide #pergveereb2024 
  • Kingi koolile oma seisev ratas (eelistatult töökorras täiskasvanute maastikuratas mõne käiguga). 
  • Kingi koolile rattakiiver Velomarketi e-poest: CAIRN EON mudel (M/L suurus) ja lisa tellimusse PERG20” kupongi kood ja telli toode poodi. 
  • Kingi koolile rattalukk Velomarketi e-poest: AXA Absolute 8-110 või AXA ABSOLUTE 5-90 ja lisa tellimusse “PERG20” kupongi kood ja telli toode poodi. 

 

Kingitud kiivrid ja rattalukud toob kool Velomarketist ise ära. Annetatud rattaid saab tuua koolipäeva jooksul PERGi, aadressile Kolde pst 67a alates 25. märtsist kuni 13. aprillini (k.a). Kui soovid kiivri või luku ise kooli tuua, siis ootab PERG sinu pakki samuti koolipäeva jooksul 13. aprillini. Küsimuste korral võta ühendust perg@perg.ee, +372 5860 4768.

 

Kooli koostööpartner Velomarket korraldab 4. aprillil kell 10.30-13.30 ka rattaparanduse pop-up töötoa, et koolipere saaks kevadeks oma jalgrattad sõidukorda. Lisaks astuvad aprillis õpilaste ees üles hea avaliku ruumi eestkõnelejad. Aprilli teisel nädalal viiakse Pelgulinna riigigümnaasiumi liikumistunnid ülekooliliselt läbi õues ja ratastel. Samuti toimub aprilli kolmandal nädalal kooli ühissõit ratastel.  

 

Teemakuu eesmärk on tuua Põhja-Tallinna piirkonda rohkem kergliiklust ning kujundada kooli ümbruses inimsõbralikku linnaruumi. Eesmärk on koguda vahendeid, et õpilased saaks liikumis- ja õuesõppe tundides aktiivsemalt rattaid kasutada, samuti valida ratast oma igapäevakäikudeks ning oma liikumiskogemust mitmekesistada. PERGi ümbruskond innustab rattaga liikuma, kuna siin asuvad Merimetsa parkmets, välijõusaalid, spordiradade võrgustik, rannapromenaad ning Kakumäed ja Stroomi randa ühendav kergliiklustee. Aprillis tähistab kool ka oma esimest sünnipäeva, mida on mõnus tähistada just liikumisega värskes õhus. 

Add Your Heading Text Here