PERGi hoone on nomineeritud arhitektuuri aastapreemiatele

Pelgulinna riigigümnaasiumi hoone on nomineeritud tänavustel arhitektuuripreemiatel kahes kategoorias. Nominatsiooni on hoone pälvinud aasta arhitekti kategoorias ning sisearhitektuuri kategoorias. Samuti on hoone pälvinud Kultuurkapitali arhitektuuripreemia nominatsiooni.

 

PERGi arhitektuurilahenduse on projekteerinud arhitektid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Kaire Koidu, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg, Lisett Eist ja Karoliine Kuus büroost Arhitekt Must. Preemiale on kandideerimas viis nominenti, mis valiti välja 18 konkursile laekunud töö hulgast. Arhitekti aastapreemia osas tegi valiku saksa arhitekt ning Dortmundi Tehnikaülikooli arhitektuuri ja linnaplaneerimise professor Heike Hanada. “Kaks nomineeritud kooli esindavad arhitektuuri- ja linnaehituslikke lahendusi, mis üllatavad ja võidavad külastajate südamed oma ühtlase kvaliteetse teostuse ja disainiga. Nendes kajastub ühtviisi nii uus kooli- ja õpikontseptsioon kui ka nõudlik arhitektuur,” märkis Hanada. 

Esile tõstetud sisearhitektuurilahenduse on loonud büroo Pink. Nagu arhitektide projekteeritud hoone konstruktsioonis, on ka sisearhitektuuris kasutatud palju puitu. Õhulise ja avarana mõjuva hoone keskseks elemendiks on vaba vormiga puidust astmestik. “Avaliku ruumi kontekstis domineerisid haridusasutused, mis on sihipärase ja tulevikku investeeriva tegevuse tulemus nii riigi kui ka kohaliku omavalitsuse tasandil. Uued koolijuhid olid siiralt uhked ning inspireerusid silmnähtavalt oma ruumist rääkides," kommenteeris sisearhitektuuri kategooria žürii liige Andres Ojari. 

Võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel pidulikul aastapreemiate auhinnatseremoonial 8. detsembril. 

 

Add Your Heading Text Here