PERGi rebased on ristitud

Rebaste ristimine Pelgulinna riigigümnaasiumis tõi mitmeks päevaks kooli erinevaid sündmuseid. Ristimine lõppes 18. oktoobril suure tseremooniaga, mille käigus liiguti erinevaid ülesandeid lahendades ka koolimaja ümbritseval Merimetsa alal. 

 

Ristimisprogramm algas 16. oktoobril, kui korraldati kostüümipäev ning koolipere sai kehastuda oma mentoriks. Samuti sai iga õpilane hommikul kooli astudes individuaalse ülesande. Koolitöötajad rõivastusid sel päeval aga koolijuhiks. 17. oktoobril kehastuti oma lemmikkuulsuseks ning päeva keskel külastas kooli ka näitleja Franz Malmsten, kes viis söögivahetunnil läbi intervjuusid PERGis õppivate „kuulsustega“. Lisaks valmistasid õpilased igas klassis oma klassi ajakapsli, mille saavad avada 2026. aastal, oma lõpuaktusel. 

Ristimine päädis kolmapäeva õhtupoolikul tseremooniaga, kus koolijuht tutvustas õpilastele rebaste ristimise ideed ja initsiatsiooni kui kui kultuurinähtust. Koolist suundus koolipere lippudega rongkäik Hipodroomile ning rännakut saatis õpilaste endi loodud PERGi vanne.  

Kohale jõudnud, oli õpilaste ülesandeks moodustada inimestest koosnev „PERG“ sõnakujutis ning liikumist ja tähti jäädvustati droonikaameraga. Seejärel algas Merimetsas orienteerumismäng ning viimaks seiklesid õpilased õpetajate juhendamisel kinniseotud silmadega mööda koolimaja, läbides teekonnal erinevaid takistusi ja külastades õpetajate üles seatud töötube erinevate ülesannetega. 

Meeleolukatele ristimispäevadele pani punkti kostüümide ja loomingulisima rebasteklassi tunnustamine, koolijuhi kõne ja õhtune disko. 

Add Your Heading Text Here