PERGis avati klaasikunstnik Kateriin Rikkeni näitus

Alates neljapäevast, 23. novembrist on Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi aatriumis väljas klaasikunstnik Kateriin Rikkeni näitus „Sõõm vol 2 | PERG“. 

 

Näituse lähtekohaks oli Rikkeni soov võtta paus, vaadelda seni tehtut ja mõtiskleda, kuhu edasi, toetudes shoshinile ehk Jaapani zen-budismi “algaja meele” kontseptsioonile. Käesoleva näituse loomisel tõstis kunstnik oma senise praktika hetkeks kõrvale ning tegeles loomistahte teemaga. Installatsiooni avamisel rõhutas kunstnik PERGi kooliperele, et installatsioon pakub ruumi, mille üle ei pea juurdlema, mida ei pea tõlgendama. Autor soovis luua ruumi, mida saavad koolipere liikmed lihtsalt olemiseks, ajaveetmiseks ja rahunemiseks kasutada.

Näitusel on väljas installatsioon, kus on kasutatud 63 rohelist värvi klaaspudelit, mis on kogutud prügimäelt, Klubi Hall prügikastist, Frenchy Bistroost ja tuttavatelt. Pudelid on purustatud spetsiaalsel meetodil, et killud ei oleks liiga teravad ning oleks võimalikult sarnase kujuga. Kasutatud on ka leidmaterjale pappkastide ja -torude, katkiste jalgpallide ja muude esemete näol.  

Kateriin Rikken (1983) on Eesti klaasikunstnik, kes lõpetanud klaasikunsti eriala Eesti Kunstiakadeemias (BA 2005, MA 2023) ja klaasi disaini Taanis Royal Danish Academy´s (BA 2010). Ta on töötanud Rootsi, Taani ja Norra klaasistuudiotes, kureerinud aktiivselt näitusi ning ja õpetab klaasipuhumist Eesti Kunstiakadeemias ning Olustvere Teenindus- ja maamajanduskoolis. Rikken on osalenud mitmetel  kohalikel ja rahvusvahelistel näitustel, tema töid leidub era- ja muuseumikogudes Eestis ning Taanis. 

Add Your Heading Text Here