PERGis toimus Ajamasin ja Versailles' ball

20. veebruaril toimus Pelgulinna riigigümnaasiumis Ajamasin ehk Ajajoone kursuse projektipäev, mille raames olid õpilased ette valmistanud erinevaid ajastuid peegeldavad töötoad. Päeva lõpetas pidulik Versailles' ball.

 

Projektipäeva raames kaeti baroki-, romantismi- ja valgustusajastuid kultuuriloolisest vaatepunktist. Õpilased tutvustasid muuhulgas erinevate perioodide kunstnike loomingut ning koolipere oli rõivastunud ka temaatilistesse kostüümidesse.

Projektipäev hõlmas mitmeid eelnevalt Ajajoone lõimitud kursustel kaetud teemasid. Ajajoone kursus annab ülevaate üldkultuurilisest ajaloost, sündmustest ning protsessidest alates antiigist kuni tänapäevani. Ajajoone kursusel õpivad PERGi õpilased mitme õppeaine kaudu üht teemat või perioodi, keskendudes näiteks romantismile samaaegselt nii kunstis, kirjanduses, ajaloos kui ka muusikas.

Päev päädis kooli võimlas toimunud Versailles' balliga, mis oli samuti ajastukohasel teemal. Balli ilmestasid muusikalised etteasted, külalisi tervitasid balli kuningas ja kuninganna ning sai imetleda koolipere ajaloolise hõnguga kostüüme.

 

Add Your Heading Text Here