PERGis toimus maailmahariduse seminar

PERG võõrustas 24. mail koolis Eesti suurimat maailmahariduse seminari, mida korraldati koostöös MTÜ Mondoga. Seminaril avasid esinejad Indiast, Setomaalt ja PERGist, milline peaks olema haridus, et aidata noortel ebakindlas ja kriisiderohkes maailmas hakkama saada. Oluline roll on siin just kohaliku tasandi kaasamisel. 

 

 

Seminar kandis tänavu pealkirja “Kohalikud muutused läbi maailmahariduse”. Kaugeim esineja, Meenakshi Umesh on Indias, Dharmapuris asuva Puvidham kooli asutaja ning hariduse edendaja, kes usub, et paljud tänase maailma suurimad probleemid on viidavad tagasi just nimelt tänasele koolile. Meenakshi leiab, et eluterve haridussüsteemi toimimiseks on tarvis taasmõtestada, mida üldse tähendab edukus või ühiskonna õnnelikkus. Seminaril kirjeldas Meenakshi enda loodud koolisüsteemi mudelit.

 

 

Värska Gümnaasiumi õpetaja Helena Elgindy keskendus seminaril Setomaa kogemusele maailmaharidusega ja kohalikul tasandil positiivsete muutuste loomisega. Kõlas ka PERGi ja noorte perspektiiv Cordelia Violet Paapilt, meie õpilasesinduse liikmelt. Lisaks inspireerivatele lühiesitlustele toimusid töötoad, kus anti praktilisi näpunäiteid, kuidas maailmaharidust õpilastega rakendada.

Maailmahariduse seminari rahastavad ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ja Euroopa Liit.

Lisaks tunnustati reedel ka PERGi õpilasi Mariet Siniveed ja Helmi-Marie Vaiku, kes pälvisid Mondo tänusündmusel eriauhinna noortekonkursil "Kildudest saab tervik" osalemise eest.

Fotod: Hendrik Osula

Add Your Heading Text Here