Registreerimine PERGi sisseastumisele on tänasest avatud

Alates tänasest on avatud registreerimine HarTa riigigümnaasiumide sisseastumisele. Teist aastat järjest korraldavad Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumid ehk Rae, Saue, Tabasalu, Viimsi, Mustamäe, Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumid ühise sisseastumise testi, et protsessi õpilastele lühemaks ja lihtsamaks muuta. 

 

Ühistestile saab registreerida 11.-22.03 veebikeskkonnas sisseastumine.ee. Neil, kel on kindel huvi just PERGis haridusteed jätkata, tuleb märkida PERG registreerimisel kindlasti esimeseks eelistuseks.

 

Ühistest toimub 6. aprillil. Eelmisel aastal registreerus HarTa ühistestile üle 3050 õpilase. Testi koostavad seitsme riigigümnaasiumi õpetajad ühiselt ning see hõlmab eesti keele ja kirjanduse, inglise keele, matemaatika ning loodusainete osa. Test kontrollib põhikooli teadmiste omandamist. Test toimub elektrooniliselt EIS-i keskkonnas, aga testi sooritamiseks tuleb õpilasel tulla testi päeval selleks määratud kohta. Täpne koht antakse õpilasele teada sisseastumiskeskkonnas.

 

Test on Harjumaa ja Tallinna riigigümnaasiumitel ühine, aga vestlused ning järgnevad vastuvõtuga seotud tegevused toimuvad igas koolis eraldi. Täpsema PERGi sisseastumise info ja tingimused leiab kooli kodulehelt ja sotsiaalmeediast.

Add Your Heading Text Here