Tallinna riigigümnaasiumid alustavad taas õpilaste vastuvõttu

Pelgulinna, Mustamäe ja Tõnismäe riigigümnaasiumid alustavad taas õpilaste vastuvõttu kümnendasse klassi. Vastuvõtuperiood algab 11. märtsil keskkonnas sisseastumine.ee sisseastumisele registreerimisega. Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumide ühiskatsed toimuvad 6. aprillil.

 

Sisseastumisele saab end kirja panna 22. märtsini ning registreerides tuleb huvilistel märkida oma koolieelistus ning arvestada nii katsete kui vestluskuupäevaga. 6. aprillil toimuvad katsed on teist aastat järjest korraldatud Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumitesse üleselt, et õpilaste jaoks protsessi lihtsamaks ja lühemaks muuta. Katsete testi koostavad seitsme riigigümnaasiumi õpetajad ühiselt ning see hõlmab eesti keele ja kirjanduse, inglise keele, matemaatika ning loodusainete osa. Testi eesmärgiks on kontrollida põhikooli teadmiste omandamist ning testi sooritab õpilane selleks määratud koolis kohapeal, EIS-i veebikeskkonnas.

 

Pärast testi sooritamist kulgeb vastuvõtt igas koolis edasi eraldi. Sisseastumisvestlused toimuvad Tallinna riigigümnaasiumides 22.-26. aprillil ning varieeruvad vastavalt sisseastumistingimustele kooliti. Mustamäe ja Pelgulinna riigigümnaasiumis võetakse vastu 360 õpilast, Tõnismäe riigigümnaasiumis 160 õpilast. Koolid saadavad õppima oodatud noortele kutsed välja mais ning dokumentide esitamine jääb juunikuusse.

 

Möödunud sügisel õppetegevusega alustanud koolid kasvavad järk-järgult ning hetkel õpivad seal vaid 10. klassid. Koolid pakuvad laiapõhjalist gümnaasiumiharidust, mis katab riikliku õppekava, hõlmab kooli eripära ning kus tänu mitmekülgsetele valikmoodulitele ja -ainetele saab iga õpilane kokku panna oma õpitee.

 

Pelgulinna riigigümnaasiumis õpitakse lahendama suure mõjuga ühiskondlikke väljakutseid ning õppekava fookuses on keskkonna ja demokraatia jätkusuutlikkus. Õpilane saab valikmoodulite ja –ainete toel kokku panna oma õpitee ja minna soovi korral süvitsi reaalias, sotsiaalias või humanitaarias või eri valdkondi põimida. Nagu eelmiselgi aastal, võetakse õpilasi vastu ka eesti keel teise keelena õpperühma. “PERGis ootavad õpilasi kõrgelt motiveeritud ja hoolivad õpetajad. Töötame selle nimel, et iga meie vilistlane saaks gümnaasiumi järel edasi õppida täpselt seda, mida soovib, aga oskaks ja tahaks vastutust võtta ka suuremate ühiskondlike väljakutsete eest,” kirjeldas koolijuht Indrek Lillemägi. 

 

Kolme kooli seob tihe koostöö teiste riigigümnaasiumitega ning ka kõrgkoolide ja organisatsioonidega väljaspool haridusvaldkonda, et pakkuda noortele võimalikult valikuterohket ja kvaliteetset üldkeskharidust.

 

Vaata PERGi sisseastumise infot siin.

Add Your Heading Text Here