Kooliaasta alguse info G1 õpilastele

Hea PERGi G1 (10. klassi) õpilane, tere tulemast PERGi perre!

 

Esimene koolipäev

Esimene koolipäev on reedel, 1. septembril. Alustame päeva aktusega kell 10.00 meie uues koolihoones aadressil Kolde pst 67a. Pärast aktust on lühike paus ja seejärel toimub mentortund. Esimene koolipäeva lõpeb orienteeruvalt kell 14.

Koolimaja uksed on õpilastele avatud hommikul kella 9.30st. Soovitame sul kindlasti piisavalt enne aktuse algust kohal olla, et oma mentorgrupp üles leida. Oma mentori nime saad teada eKooli vahendusel hiljemalt 30. augustil. Avaaktusel osalevad vaid õpilased ja õpetajad.

 

Kuidas kooli jõuda?

Soovitame sul, kui vähegi võimalik, tulla kooli kas ühistranspordiga, jalgrattaga või hoopis jalutades. Kooli ümbruses on jalgratta parkimiskohti piisavalt, jätkub kõikidele rattaomanikele. Kui oled aga sunnitud laskma vanematel end autoga tooma, siis peatumisvõimalused on kooli territooriumil Kolde pst äärsel alal. Ummikute vältimiseks soovitame autoga peatuda koolist eemal.

 

Sisseelamisnädalad ja tunniplaanijärgne õppetöö

Esimesteks nädalateks oleme sinu jaoks kokku pannud sisseelamisprogrammi, mis sisaldab ka spordipäeva. Tavapärast tunniplaanijärgset aineõpetust sellel perioodil ei toimu. Sisseelamisprogrammi jooksul on fookus üksteise tundmaõppimisel, uue kooliga kohanemisel, teada saamisel, et kuidas PERGis asjad käivad. Õppimist toimub piisavalt, aga tundide teemad ja ülesehitus on tavapärasest veidi erinevad. Tunniplaanijärgne aineõpetus algab 25. septembrist. Sisseelamisprogrammi täpsem ajakava ja tunniplaan antakse teada eKooli kaudu.

Alates 4. septembrist algab koolipäev kell 8.45 ja viimane tund lõpeb hiljemalt 16.15.

 

Õppeinfosüsteem

Hakkame PERGis kasutama eKooli, mis on ilmselt paljudele teist juba tuttav.

Kui sa ei ole kunagi põhikoolis eKooli kesskonda kasutanud, tuleb sul luua eKooli konto. Juhend konto loomiseks asub siin.

Kui konto on loodud või eelnevalt juba olemas, tuleb saata koolile taotlus, et saaksime ligi sinu õppeinfole. Taotluse esitamise juhend asub siin.

Kui oleme esitatud taotluse heaks kiitnud, lisandub uudiste lehele kooli nimi. Kooli ikoonile vajutades leiategi pääsu Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi õppeinfosüsteemi, kus asub kogu õppeinfo, hinded, ülesanded, teated jpm.

 

Õpikud ja õppematerjalid

Koolis hakatakse enamikes ainetes kasutama elektroonilisi õpikuid, millele ligipääsuks saab iga õpilane kooli poolt litsentsi. Enamasti hakkame kasutama Opiq.ee asuvaid digiõpikuid, ligipääs keskkonda hakkab olema läbi eKooli kasutaja. Litsentsid ja edasine informatsioon tuleb kooliaasta alguses.

Osas ainetes saab klassiruumis olema ka paberkandjal õpikud tunnis või koolis iseseisvaks õppeks kasutamiseks.

Täpsem info vajaminevate õppevahendite kohta antakse õpilastele koolis esimeste nädalate jooksul. Vajaminevad töövihikud tellitakse kooli poolt, õpilased peavad need septembrikuu jooksul välja ostma. Täpne summa sõltub B-võõrkeele valikust, aga see jääb 80 euro piiresse.

Õpilaspiletite tellimise kohta jagame samuti infot septembri alguses.

Kohtume 1. septembril!

Add Your Heading Text Here